Δωρεάν παρακολούθηση κινηματογραφικών ταινιών μικρού μήκους

Σας γνωρίζουμε ότι  τα  Γραφεία Σχολικών Δραστηριοτήτων της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών διοργανώνουν σε συνεργασία με το ΔΗΠΕΘΕ Σερρών την 3η Κινηματογραφική Εβδομάδα μαθητικών ταινιών μικρού μήκους.

Οι προβολές για τους μαθητές θα πραγματοποιηθούν στην αίθουσα ΑΣΤΕΡΙΑ του ΔΗΠΕΘΕ τις ημερομηνίες: 15, 16 και 17 Οκτωβρίου 2014  ( από 10.00πμ έως 12.00μμ) για τη δευτεροβάθμια εκπαίδευση. Τις βραβευμένες ταινίες μπορούν να παρακολουθήσουν δωρεάν  μαθητές όλων των τάξεων.

Σκοπός των προβολών είναι:

–        να ψυχαγωγηθούν οι μαθητές μας χωρίς οικονομικό κόστος

–       να εξοικειωθούν με τη γλώσσα της κινηματογραφικής αφήγησης

–       να αγαπήσουν τον κινηματογράφο και να γίνουν οι ίδιοι δημιουργοί παρόμοιων ταινιών.

Όσα σχολεία  ενδιαφέρονται να δηλώσουν συμμετοχή, παρακαλούμε να επικοινωνήσουν με την κ. Σοφία Ευθυμιάδου, Υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων για τον έγκαιρο προγραμματισμό της συμμετοχής. Για την καλύτερη ενημέρωσή σας επισυνάπτουμε και το σχετικό πρόγραμμα προβολών.

2014_ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΒΟΛΩΝ ΣΕΡΡΕΣ