Διαγωνισμός «Λέμε όχι στο Σχολικό εκφοβισμό»

Διαγωνισμός «Λέμε όχι στο Σχολικό εκφοβισμό» στα πλαίσια του Προγράμματος με θέμα «Σέβομαι τη Διαφορετικότητα: Ένα πρόγραμμα κατά της ενδοσχολικής βίας 2014-2015»

Σας διαβιβάζουμε  το με αρ. πρωτ. 151939/Γ7/23-09-2014 έγγραφο του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων  που  αφορά  το διαγωνισμό «Λέμε όχι στο Σχολικό εκφοβισμό».

Ο διαγωνισμός διοργανώνεται από το Βρετανικό Συμβούλιο και το Διεθνές Κέντρο Ολυμπιακής Εκεχειρίας στο πλαίσιο του Εκπαιδευτικού Προγράμματος «Σέβομαι τη Διαφορετικότητα» και απευθύνεται σε όλες τις τάξεις του Γυμνασίου της Χώρας.

Η διάρκεια του διαγωνισμού ορίζεται από 22 Σεπτεμβρίου έως 25 Νοεμβρίου 2014.

Οι καλύτερες ομάδες με τους εκπαιδευτικούς τους, θα παρακολουθήσουν μια εκδήλωση που θα πραγματοποιηθεί εντός του Δεκεμβρίου 2014 στην Αθήνα.

Την αίτηση συμμετοχής στο διαγωνισμό μπορείτε να βρείτε στην ιστοσελίδα:

www.respectdiversity.org.

Για περισσότερες πληροφορίες :

Αναστασία Ανδρίτσου,

Τηλέφωνο+30 210 3692334

e-mail:Anastasia.andritsou@britishcouncil.gr.

Το έγγραφο του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων που αφορά το διαγωνισμό «Λέμε όχι στο Σχολικό εκφοβισμό»