Συμμετοχή μαθητών στο Σχολικό Μουσικό Φεστιβάλ (school music festival)

Σας υπενθυμίζουμε ότι στις 23-24 Ιουνίου 2016 θα πραγματοποιηθεί το Σχολικό Μουσικό Φεστιβάλ ( school music festival) του Δήμου Σερρών σε συνεργασία με το Γρ. Σχολικών Δραστηριοτήτων της  Δ/νσης  Δ.Ε Σερρών.

Στόχος του school music festival  είναι η ανάδειξη του μουσικού δυναμικού που υπάρχει μέσα στη μαθητική κοινότητα.

Παρακαλούμε τους Διευθυντές των σχολικών μονάδων να ενημερώσουν όλους  τους μαθητές του σχολείου τους  για την υλοποίηση αυτής της δράσης.

Οι ενδιαφερόμενοι μαθητές που έχουν δημιουργήσει μουσικά σχήματα  (γκρουπάκια) είτε μέσα στο σχολείο είτε με μαθητές άλλων σχολείων και θα ήθελαν να συμμετέχουν, μπορούν να  δηλώσουν συμμετοχή μέχρι 22 Απριλίου 2016 στο email: politismos@serres.gr ή sofiaeft@gmail.sch ( Γρ. Σχολικών Δραστηριοτήτων της Δ.Ε Σερρών ) και   στα τηλέφωνα: 2321350150, 2321054585 συμπληρώνοντας την συνημμένη φόρμα συμμετοχής.

Συνημμένα:  1. Φόρμα συμμετοχής: ΦΟΡΜΑ ΑΙΤΗΣΗΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ