Βράβευση δράσεων και Προγραμμάτων γύρω από το Προσφυγικό Ζήτημα από το Υπουργείο Παιδείας, Ερευνας και Θρησκευμάτων

Σας διαβιβάζουμε το με αρ. πρωτ. έγγραφο 62470/ΓΔ4 του Υπουργείου Παιδείας που αφορά τη Βράβευση δράσεων και Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων ( Αγωγής Υγείας, Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης , Πολιτιστικών Θεμάτων) γύρω από το Προσφυγικό Ζήτημα, τη σχολ. χρονιά 2015-16.

Παρακαλούμε τους Διευθυντές των Σχολικών Μονάδων να ενημερώσουν σχετικά τους εκπαιδευτικούς που υλοποιούν σχετικά προγράμματα και να αποστείλουν τα πεπραγμένα-καλές πρακτικές του προγράμματός τους στη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών, υπόψη της Κας Σοφίας Ευθυμιάδου, στην ηλεκτρονική διεύθυνση sofiaeft@gmail.com μέχρι τη Δευτέρα, 18 Απριλίου 2016.

Στις επιλεγμένες καλές πρακτικές θα αποδοθούν έπαινοι σε εκδήλωση που θα διοργανωθεί στο χώρο του ΥΠ.Π.Ε.Θ. σε συνεργασία με το Κοινωνικό Συμβούλιο για τους πρόσφυγες ,τη Δευτέρα 09-05-2016.

Συν. Έγγραφο του Υπουργείου Παιδείας: ΕΞ – 62470 – 2016