Έκφραση Συγχαρητηρίων ? Τελική Έκθεση Πεπραγμένων

Με τη λήξη της σχολικής  χρονιάς, η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ? Γρ. Σχολικών Δραστηριοτήτων σας αποστέλλει έπαινο (με την αλληλογραφία) για τη συμμετοχή σας  στα προγράμματα Σχολικών Δραστηριοτήτων  και  συγχαίρει  μαθητές ? εκπαιδευτικούς,  που, καταθέτοντας το προσωπικό τους μεράκι και ζήλο, συμμετείχαν στο σχεδιασμό και υλοποίηση υψηλής ποιότητας  προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων  (Αγωγής Υγείας, Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης και Πολιτιστικών Θεμάτων).

Θερμά συγχαρητήρια και σε όλους Διευθυντές των σχολικών μονάδων  που με οποιανδήποτε τρόπο στήριξαν και υποστήριξαν  τα προγράμματα στο σχολείο τους,  τη σχολική χρονιά 2014-15, αναβαθμίζοντας έτσι το ρόλο τους και το ρόλο του σχολείου.

Επίσης, σας  γνωρίζουμε ότι η τελική έκθεση πεπραγμένων μπορεί να αποσταλεί μέχρι  29 Μαΐου 2015  με  e-mail  στη διεύθυνση :  sofiaeft@gmail.com  ή σε DVD  στο Γρ. Σχολικών Δραστηριοτήτων (1ο Γυμνάσιο Σερρών) όπου θα δίδεται και η βεβαίωση υλοποίησης του προγράμματος.

Στην τελική  έκθεση πεπραγμένων (σε μορφή word)  θα αναφέρεται :

•  Το σχολείο (με κεφαλαία γράμματα)
  •  Το  θέμα του προγράμματος ( με μικρά γράμματα)
  •  Η ομάδα του προγράμματος (τμήμα μαθητών / καθηγητές)
  •  Οι  στόχοι του προγράμματος
  • Ο  τρόπος  προσέγγισης του θέματος ( μεθοδολογία )
  •  Το ερωτηματολόγιο που διακινήσατε ?αποτελέσματα
  •  Το εκπαιδευτικό υλικό που χρησιμοποιήσατε, βιβλιογραφία
  •  Οι  φορείς που συνεργαστήκατε
  •  Εκπαιδευτικές επισκέψεις  που πραγματοποιήσατε
  •  Η συμμετοχή της ομάδας  σε διαγωνισμούς
  •  Είδος παραγόμενου υλικού(αφίσα, τρίπτυχο, animation, PowerPoint,παιχνίδια ρόλων/θεατρικά)