Πρόσκληση συμμετοχής σε σεμινάριο του ΚΠΕ Μαρώνειας

Σας ενημερώνουμε ότι το ΚΠΕ Μαρώνειας θα υλοποιήσει τριήμερο  σεμινάριο από την Παρασκευή 2 Μαΐου έως και την Κυριακή 4 Μαΐου 2014  στο πλαίσιο  της λειτουργίας του Εθνικού Θεματικού Δικτύου με θέμα: «το Ευρωπαΐκό ορειβατικό μονοπάτι Ε6 , μια διαδρομή που φτάνει στο φεγγάρι ».

Το σεμινάριο έχει στόχο να αναδείξει την ιστορική ,πολιτιστική  τουριστική και περιβαλλοντική διάσταση του Ευρωπαΐκού  ορειβατικού μονοπατιού Ε6. Ο αριθμός των συμμετεχόντων εκπαιδευτικών ορίζεται στους 50, με προτεραιότητα στους εκπαιδευτικούς  της Β/θμιας που υλοποιούν πρόγραμμα του Δικτύου στις σχολικές μονάδες που ανήκουν ήδη στο Δίκτυο, σε εκπαιδευτικούς που είναι μέλη Π.Ε  ΚΠΕ και σε υπεύθυνους  Π.Ε ή Σχολικών Δραστηριοτήτων.

Η αποστολή αιτήσεων συμμετοχής παρατείνεται έως την Τρίτη, 8 Απριλίου 2014. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το σεμινάριο, καθώς και την δήλωση συμμετοχής διαβάστε το παρακάτω έγγραφο:

Συμμετοχή σε επιμορφωτικό σεμινάριο Δικτύου Ε6-1