Έκθεση ?Παρουσίαση των Προγραμμάτων

Πραγματοποιήθηκε με επιτυχία από το Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων της Δ/νσης Δ/νσης Δ/θμιας Εκπ/σης Ν. Σερρών η Έκθεση ?Παρουσίαση των Προγραμμάτων  Σχολικών Δραστηριοτήτων (Αγωγής Υγείας ,Περιβαλλοντικής Εκπαιδευσης και πολιτιστικών θεμάτων ) που υλοποιήθηκαν στα σχολεία της Δ.Ε   Σερρών , τη σχολική χρονιά 2012-13.

Η έκθεση θα πραγματοποιήθηκε την  Κυριακή 20 & 21 Απριλίου 2013 , από 8.30 π.μ ?έως 14.00 μ.μ

Σκοπός της έκθεσης ήταν :

– Η παρουσίαση των Προγραμμάτων των Σχολικών Δραστηριοτήτων (Αγωγής Υγείας, Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης και πολιτιστικών θεμάτων ) στην ευρύτερη Τοπική Κοινωνία.

– Η ανταλλαγή απόψεων και εμπειριών από την εφαρμογή των προγραμμάτων  μεταξύ των εκπ/κών και μαθητών από διαφορετικά σχολεία.

– Η διάδοση και διάχυση των αποτελεσμάτων των προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων.

Συντονίστρια της  εκδήλωσης ήταν η κα Ευθυμιάδου Σοφία , εκπαιδευτικός ?Υπεύθυνη  Σχολικών Δραστηριοτήτων της Δ.Ε  Σερρών.

Δείτε φωτογραφίες από την έκθεση εδώ.