Το school music festival στο πρόγραμμα των εκδηλώσεων του επετειακού εορτασμού

Το τμήμα πολιτισμού του τομέα Παιδείας του Δήμου Σερρών στο πλαίσιο των εκδηλώσεων «Ανοιχτό παράθυρο στην Παιδεία» με την δράση school music  festival έχει ως στόχο την ανάδειξη του μουσικού δυναμικού μέσα στη μαθητική κοινότητα και την αξιοποίηση αυτού σε επίπεδο πολιτιστικών εκδηλώσεων που διοργανώνει ο Δήμος.

Για το λόγο αυτό η Οργανωτική Επιτροπή του εορτασμού των 100 χρόνων από την απελευθέρωση των Σερρών, ενέταξε το school music festival στο πρόγραμμα των εκδηλώσεων του επετειακού  εορτασμού.

Θα υλοποιηθεί με το πέρας των σχολικών μαθημάτων ? εξετάσεων, στις 20 ή 23 Ιουνίου στο θερινό θεατράκι του Δήμου Σερρών που βρίσκεται στο κεντρικό πάρκο.

Παρακαλούμε όπως ενημερώσετε τους μαθητές σας για την υλοποίηση αυτής της δράσης, ώστε τα μαθητικά μουσικά σχήματα που θα ήθελαν να συμμετάσχουν, να δηλώσουν συμμετοχή μέχρι τέλη Μαρτίου 2013.

ΕΓΡΑΦΟ ΓΙΑ ΤΟ MUSIC FESTIVAL