ΠΕ: Προστασία της νανόχηνας

Σας επισυνάπτω το εκπαιδευτικό υλικό Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης για τη Νανόχηνα  για το Γυμνάσιο και το Λύκειο το οποίο μπορεί να απευθυνθεί στους μαθητές της Β και Γ τάξης  Γυμνασίου καθώς και στους μαθητές του Λυκείου.

Επίσης  το εκπαιδευτικό υλικό Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης για τη Νανόχηνα  για το Δημοτικό το οποίο μπορεί να απευθυνθεί σε μαθητές της Δ τάξης Δημοτικού έως την Α τάξη Γυμνασίου.

Οι εκπαιδευτικοί μπορούν ελεύθερα να επιλέξουν τις δραστηριότητες που θεωρούν κατάλληλες ανάλογα με τη δυναμική και τις ανάγκες των μαθητών/τριών.

Συνημμένες θα βρείτε και τις φόρμες αξιολόγησης για το υλικό που μπορούν να συμπληρώσουν οι εκπαιδευτικοί αλλά και οι μαθητές/τριες που θα εφαρμόσουν το σχετικό πρόγραμμα ΠΕ

Πηγή

Ελληνική Ορνιθολογική Εταιρεία

Θεμιστοκλέους 80, Αθήνα 10681