Πρόσκληση εκπαιδευτικών στο 2ήμερο Βιωματικό Εργαστήριο ΑΓΩΓΗΣ ΥΓΕΙΑΣ με τίτλο : «Εκπαιδευτικός και σχολείο: όνειρα και προκλήσεις»

Σας ενημερώνουμε ότι  η Δ/νση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  Σερρών  δια της Υπευθύνου  Σχολικών Δραστηριοτήτων της Δ.Ε Σερρών θα πραγματοποιήσει σε συνεργασία με   το Κέντρο Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας Π.Ε Σερρών «ΟΑΣΙΣ»,  2ήμερο βιωματικό σεμινάριο Αγωγής Υγείας  με  τίτλο:  «Εκπαιδευτικός και σχολείο: όνειρα και προκλήσεις»

Το 2ήμερο βιωματικό σεμινάριο Αγωγής Υγείας απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς :

1)   οι οποίοι έχουν αναλάβει προγράμματα  Αγωγής Υγείας  τη φετινή σχολική χρονιά 2019-20

2)   οι οποίοι  εφαρμόζουν το μάθημα Αγωγής Υγείας

3)   όσοι εκπαιδευτικοί  επιθυμούν  να συμμετέχουν στο σεμινάριο.

Στόχος του σεμιναρίου είναι  η σχολική κοινότητα να αποτελέσει ένα τοπίο ασφάλειας και συμπερίληψης για τα μέλη της, ώστε αυτά να έχουν τη δυνατότητα να εξελιχθούν, να συνδεθούν με τα αποθέματά τους, να οραματιστούν και να αξιοποιήσουν τις δυνατότητές τους για μια πιθανή αλλαγή όπως την έχουν ονειρευτεί.

Χώρος διεξαγωγής σεμιναρίου:  το Κέντρο Πρόληψης Σερρών «ΟΑΣΙΣ» ( Μαραγκουδάκη 10)

Ημερομηνία Διεξαγωγής : 03 και 04 Μαρτίου 2020, από  12.30 μ.μ. έως  15.30 μ.μ

Όσοι εκπαιδευτικοί  επιθυμούν να συμμετάσχουν στο σεμινάριο, μπορούν να δηλώσουν συμμετοχή στο e-mail: sofiaeft@gmail.com μέχρι  την Πέμπτη 27 -02-2020.

ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟΥ ΑΓΩΓΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΣΧΟΛΕΙΟ