Πρόσκληση ένταξης σχολικών μονάδων στο Περιφερειακό Δίκτυο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης «Κλικ, προστάτευσε το!» – Η φωτογραφία στην Περιβαλλοντική Εκπαίδευση για το σχολικό έτος 2019-20

Παρατείνεται η προθεσμία δήλωσης συμμετοχής στο Περιφερειακό δίκτυο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης «ΚΛΙΚ, ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕ ΤΟ!», μέχρι 20 Δεκεμβρίου 2019.

Την ίδια ημερομηνία λήγει και η υποβολή σχεδίων Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων 2019-20, για όποιον/α εκπαιδευτικό είναι ήδη στο δίκτυο ή θα ενταχθεί τώρα και ενδιαφέρεται να υποβάλει ως πρόγραμμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης την προτεινόμενη εκπαιδευτική δράση «Κλικ, προστάτευσέ το!» (βλ. συνημμένο αρχείο).

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΔΙΚΤΥΟ ΚΛΙΚ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕ ΤΟ 2019-20

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΔΡΑΣΗΣ ΚΛΙΚ, ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕ ΤΟ 2019-20 ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟY