Πρόσκληση σχολείων στη δράση του Δήμου Σερρών με τίτλο: «ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΚΑΘΑΡΕΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ»

Σας ενημερώνουμε ότι  το Γρ. Σχολικών Δραστηριοτήτων της  Δ/νσης  Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  Σερρών, θα συμμετέχει στη δράση του Δήμου Σερρών   με  τίτλο :

«ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΚΑΘΑΡΕΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ»

Η δράση θα πραγματοποιηθεί στις 18 Μαρτίου 2019 ( 11.00- 13.00) και μπορούν να συμμετέχουν:

• Γυμνάσια : Ενημέρωση των μαθητών για τα τροχαία ατυχήματα στο χώρο  του ΔΗΠΕΘΕ Σερρών και
  • Λύκεια και ΕΠΑΛ της Δ.Ε Σερρών  για τη δράση ¨Καθαρισμός Πινακίδων σήμανσης¨  ( σε δρόμους της πόλης)

Παρακαλούνται οι  Διευθυντές των Σχολικών Μονάδων,  να ενημερώσουν σχετικά τους  εκπαιδευτικούς  του σχολείου  τους και  να δηλώσουν τη συμμετοχή τους στο e-mail: sofiaeft@gmail.com  μέχρι την Πέμπτη 7-03-2019.

ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΚΑΘΑΡΕΣ ΠΙΝΑΚΊΔΕΣ, έγγραφο του Δήμου Σερρών