Συμμετοχή στη δράση με τίτλο: «Στολίζω την πόλη μου»

Σας ενημερώνουμε ότι το Γρ. Σχολικών Δραστηριοτήτων της  Διεύθυνσης  Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών σε συνεργασία με την Π/θμια Εκπ/ση ( Γρ. Σχολικών Δραστηριοτήτων) θα  συμμετάσχει στη δράση του Τμήματος Πολιτισμού, Αθλητισμού και Νέας Γενιάς του Δήμου Σερρών, με τίτλο: «Στολίζω την πόλη μου»

Σκοπός  της δράσης είναι τα σχολεία του Δήμου Σερρών να συμμετέχουν  ενεργά στολίζοντας το δικό τους Χριστουγεννιάτικο Δέντρο στην πόλη των Σερρών.

Από το Δήμο Σερρών θα διατεθούν σε κάθε σχολείο φυσικά Χριστουγεννιάτικα δένδρα.

Η δράση «Στολίζω την πόλη μου» θα πλαισιωθεί από μουσική και τραγούδια από τους συμμετέχοντες μαθητές και στο τέλος της γιορτής θα ακολουθήσει απονομή αναμνηστικών διπλωμάτων συμμετοχής.

Συμμετοχή σχολείων  στη δράση:

1 τμήμα/ομάδα  από κάθε σχολείο του Δήμου Σερρών για 2 διδακτικές ώρες.

Ημερομηνία Διεξαγωγής

Παρασκευή,14 Δεκεμβρίου και ώρα 10:30π.μ. στον πεζόδρομο της οδού Κ. Καραμανλή.

Παρακαλούμε τους Διευθυντές των σχολικών μονάδων να ενημερώσουν σχετικά τους εκπαιδευτικούς  του σχολείου τους και να  δηλώσουν ηλεκτρονικά: sofiaeft@gmail.com  ποια ομάδα /τμήμα θα συμμετάσχει στην δράση με τίτλο «Στολίζω την πόλη μου».

ΕΓΓΡΑΦΟ ΠΡΟΣ ΑΒΑΘΜΙΑ & Β΄ΒΑΘΜΙΑ