Πρόσκληση συμμετοχής στο Βιωματικό σεμινάριο Αγωγής Υγείας με τίτλο: «Δη-μιουργώ Δεσμούς…»

Σας ενημερώνουμε ότι το Γρ. Σχολικών Δραστηριοτήτων της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών στο πλαίσιο των Σχολικών Δραστηριοτήτων και της υποστήριξης εκπαιδευτικών  σε συνεργασία με το Κέντρο Πρόληψης Σερρών «ΟΑΣΙΣ»  θα πραγματοποιήσει βιωματικό σεμινάριο με τίτλο: «Δημιουργώ Δεσμούς…»

Το σεμινάριο απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς της Δ.Ε Σερρών που υλοποιούν προγράμματα Σχολικών Δραστηριοτήτων με θέμα :

α) Διαπροσωπικές σχέσεις

β) Νοιάζομαι και δρω /Κοινωνικώς δρω / φροντίζω για σένα

γ) Θετικά πρότυπα

δ) Έφηβοι και οικογένεια

Σκοπός του σεμιναρίου είναι :

Η υποστήριξη των εκπαιδευτικών με νέες διδακτικές τεχνικές με απώτερο στόχο να μεταδώσουν βιωματικά στους μαθητές τους το πώς οι άνθρωποι σχετιζόμαστε με τους άλλους, ποιες ικανότητες/δεξιότητες μας χρειάζονται, τι μας δυσκολεύει και πώς μπορούμε να αναπτύξουμε την τέχνη αυτή.

Ημερομηνία διεξαγωγής του σεμιναρίου: Τρίτη, 13 Φεβρουαρίου  2018 και ώρα 17.30-20.30, στον χώρο του Κέντρου Πρόληψης Σερρών (Μαραγκουδάκη 10, 2ος όροφος )

Δήλωση συμμετοχής  μέχρι 09-2-2018 στο email: sofiaeft@gmail.com

ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ