Εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Νοιάζομαι και Δρω» στο πλαίσιο των προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων για το σχολικό έτος 2017-2018

Σας διαβιβάζουμε το με αρ. πρωτ. Φ13.1/168127/Δ2 /Δ2/09-10-2017 (συν1) έγγραφο του  ΥΠ.Π.Ε.Θ  που αφορά το εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Νοιάζομαι και Δρω» (www.noiazomaikaidrw.gr), το οποίο μπορεί να ενταχθεί στα προγράμματα Σχολικών Δραστηριοτήτων και στοχεύει  στην καλλιέργεια του εθελοντισμού, της αλληλεγγύης και της συνείδησης του ενεργού πολίτη στους μαθητές.

Τα σχολεία που ενδιαφέρονται να εντάξουν ομάδες εκπαιδευτικών στο Νοιάζομαι και Δρω και να υλοποιήσουν το πρόγραμμα με τους μαθητές τους, μπορούν  να συμπληρώσουν, με ευθύνη του Διευθυντή της σχολικής μονάδας και με τη σύμφωνη γνώμη του Συλλόγου Διδασκόντων, τη σχετική αίτηση online, την οποία θα βρουν στο www.noiazomaikaidrw.gr, το αργότερο μέχρι τις 20 Νοεμβρίου 2017.

Περιγραφή Νοιάζομαι και Δρω 2017-18_

ΕΓΚΡΙΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ