«Στολίζω την πόλη μου» Πρόσκληση συμμετοχής των σχολείων του Δήμου Σερρών

Σας ενημερώνουμε ότι  το Γρ. Σχολικών Δραστηριοτήτων  της Διεύθυνσης  Δ/βάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών,  ενόψει των Χριστουγεννιάτικων εορτών, συμμετέχει στη δράση της Αντιδημαρχίας  Πολιτισμού του Δήμου Σερρών με τίτλο:  «Στολίζω την πόλη μου».

Η δράση θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή, 16 Δεκεμβρίου 2016 και ώρα 10.00 π.μ. στον πεζόδρομο της οδού Κ.Καραμανλή.

Ο Δήμος Σερρών θα διαθέσει τα δένδρα προς στολισμό και κάθε σχολείο θα στολίσει το δικό του δένδρο. Θα ακολουθήσει βράβευση και απονομή αναμνηστικών διπλωμάτων.

Όσα σχολεία επιθυμούν να συμμετάσχουν στο «Στολισμό της πόλης» παρακαλούμε να τηλεφωνήσουν το συντομότερο δυνατόν στο Γρ. Σχολικών Δραστηριοτήτων (Σ. Ευθυμιάδου) 2321052899 /6974757894.

Έγγραφο της Αντιδημαρχίας Πολιτισμού του Δήμου Σερρών