16ος Διεθνής Υπαίθριος Διαγωνισμός ζωγραφικής με θέμα : « Παράδοση , Οικολογία , Δημιουργία» στη Φιλιππούπολη Βουλγαρίας

Σας  ενημερώνουμε ότι και φέτος θα διεξαχθεί ο  Διεθνής  Υπαίθριος Διαγωνισμός ζωγραφικής με θέμα :  « Παράδοση , Οικολογία , Δημιουργία» στη Φιλιππούπολη Βουλγαρίας  που διοργανώνεται από το Υπουργείο Παιδείας και Επιστημών της Βουλγαρίας ,  την Επαρχιακή  Επιθεώρηση Εκπαίδευσης ? Φιλιππούπολης,  το Γυμνάσιο-Λύκειο ??Άγιος Άγιος Κύριλλος και Μεθόδιος?? και το Δήμο Φιλιππούπολης.

Οι συμμετέχοντες αποστέλλουν από ένα έργο με θέμα: «Παράδοση, οικολογία, δημιουργία» έως τις 25.03.2016 στη διεύθυνση: Φιλιππούπολη, οδός Γιάβορ αρ. 31, SOU ??Άγιος Άγιος Κύριλλος και Μεθόδιος». Διαστάσεις του έργου 35/50 εκ., άνευ πασπαρτού, τεχνική του έργου, κατ? επιλογή. Στο πίσω μέρος του έργου να αναγράφεται: θέμα, ονοματεπώνυμο και ηλικία, διεύθυνση και τηλέφωνο για επικοινωνία, σχολείο και καθηγητής.

Ο 16ος Διεθνής  Υπαίθριος Διαγωνισμός ζωγραφικής στη Φιλιππούπολη Βουλγαρίας θα διεξαχθεί από τις 18 έως τις 20 Απριλίου 2016 ( 2ος Κύκλος διαγωνισμού).

Παρακαλούμε τους Διευθυντές των σχολικών μονάδων να ενημερώσουν τους  εκπαιδευτικούς  και μαθητές του σχολείου τους.

ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟ ΧVIου Διεθνούς Υπαίθριου Διαγωνισμού Ζωγραφικής