Διεξαγωγή Μαθητικού Διαγωνισμού με θέμα: Μηδέν Τροχαία στις Ισόπεδες Διαβάσεις(ανακοινοποίηση)

Σας διαβιβάζουμε το με αρ. πρωτ. 30809/Γ7/05-03-2013 έγγραφο του Υ.ΠΑΙ.Θ.Π.Α. που αφορά  την διεξαγωγή μαθητικού διαγωνισμού με θέμα: «Μηδέν Τροχαία στις Ισόπεδες Διαβάσεις», που προτίθεται να διοργανώσει το Ινστιτούτο Οδικής Ασφάλειας (Ι.Ο.ΑΣ.) «ΠΑΝΟΣ ΜΥΩΝΑΣ» στο πλαίσιο δράσεων και προγραμμάτων Κυκλοφοριακής Αγωγής.

Τα παιδιά καλούνται με την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών να δημιουργήσουν έργα ατομικά ή ομαδικά. Για τους μαθητές της Α/θμιας Εκπ/σης ο διαγωνισμός περιλαμβάνει ζωγραφική ή κολάζ ενώ για τους μαθητές της Β/θμιας Εκπ/σης περιλαμβάνει Αφίσα, video Art ή animation, Έκθεση (κείμενο) ή φωτογραφία.

Ο διαγωνισμός ξεκινάει την 10η Μαρτίου 2013 και λήγει στις 26 Απριλίου 2013.

Τα σχολεία που επιθυμούν να συμμετάσχουν, θα πρέπει να εκδηλώσουν το ενδιαφέρον τους στην ηλεκτρονική διεύθυνση: roadsafetycontest@ioas.gr

Περισσότερες πληροφορίες για τον διαγωνισμό στα τηλέφωνα: 210-8620150 και 6984111204 (Ιωάννα Τζόβολου) και 69772077756 (Β. Δανέλλη-Μυλωνά).

Παρακαλούμε να ενημερωθούν ενυπόγραφα όλοι οι εκπαιδευτικοί του σχολείου σας και οι συντονιστές των ομάδων σχολικών δραστηριοτήτων (ΠΕ, ΑΥ, ΠΘ )

Συν. ΙΟΑΣ-ΜΗΔΕΝ ΤΡΟΧΑΙΑ ΣΤΙΣ ΙΣΟΠΕΔΕΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ