Πρόσκληση εκπαιδευτικών στο βιωματικό εργαστήριο ΑΓΩΓΗΣ ΥΓΕΙΑΣ για τις εξαρτήσεις, με τίτλο: Οι εξαρτήσεις των εφήβων με μια «άλλη» ματιά

Σας ενημερώνουμε ότι  η Δ/νση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  Σερρών  δια της Υπευθύνου  Σχολικών Δραστηριοτήτων της Δ.Ε Σερρών , θα πραγματοποιήσει 2ήμερο βιωματικό σεμινάριο Αγωγής Υγείας  σε συνεργασία με το Κέντρο Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας Π.Ε Σερρών «ΟΑΣΙΣ».

Τίτλος του βιωματικού σεμιναρίου :  Οι εξαρτήσεις των εφήβων με μια «άλλη» ματιά.

Το 2ήμερο βιωματικό σεμινάριο Αγωγής Υγείας απευθύνεται σε  εκπαιδευτικούς :

1οι οποίοι έχουν αναλάβει προγράμματα  Αγωγής Υγείας  τη φετινή σχολική χρονιά 2019-20.

2)   οι οποίοι  εφαρμόζουν το μάθημα Αγωγής Υγείας

3) όσοι προτίθεται να υλοποιήσουν σχετικό πρόγραμμα

Στόχοι του σεμιναρίου είναι:

Να κατανοήσουμε τη φύση των εξαρτήσεων μέσα από μια ολιστική θεώρηση με την υποστήριξη της καταξιωτικής – συστημικής θεωρίας.

Να αναγνωρίζουμε όλες τις πτυχές της εξάρτησης και όχι μόνο την επιφάνεια του ζητήματος.

Χώρος διεξαγωγής σεμιναρίου :  το Κέντρο Πρόληψης Σερρών «ΟΑΣΙΣ» (Μαραγκουδάκη 10)

Ημερομηνία Διεξαγωγής : 12 και 13 Φεβρουαρίου 2020 και ώρα 04.30 μ.μ. έως 07.30 μ.μ

Όσοι εκπαιδευτικοί  επιθυμούν να συμμετέχουν στο σεμινάριο, μπορούν να δηλώσουν συμμετοχή στο e-mail: sofiaeft@gmail.com μέχρι  τη Δευτέρα 10 -02-2020.

ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟΥ ΑΓΩΓΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΕΞΑΡΤΗΣΕΙΣ