Ομιλία για την «ασφαλή πλοήγηση στο Διαδίκτυο» στο πλαίσιο της Παρουσίασης- Έκθεσης Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων σχολικού έτους 2019».

Σας ενημερώνουμε ότι παράλληλα με την παρουσίαση των προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων (Αγωγής Υγείας, Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης και Πολιτιστικών Θεμάτων), η οποία θα πραγματοποιηθεί για τα Γυμνάσια την Τρίτη 7-5-2019  ( 8.30 -13.00) στην Κεντρική Σκηνή του ΔΗΠΕΘΕ Σερρών, οι μαθητές θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν ενημερωτική ομιλία για την ασφαλή πλοήγηση στο Διαδίκτυο, από τη Δίωξη Ηλεκτρονικού εγκλήματος Θεσ/νίκης και το Κέντρο Πρόληψης Σερρών «ΟΑΣΙΣ» (8.30πμ -09.45μμ).

Όσα Γυμνάσια επιθυμούν να συμμετάσχουν στην παραπάνω ομιλία μπορούν να δηλώσουν τη συμμετοχή τους αναφέροντας και τον αρ. μαθητών τους, στο e-mail: sofiaeft@gmail.com μέχρι την Πέμπτη 18-04-2019.