Πρόσκληση συμμετοχής στην Ημερίδα Αγωγής Υγείας με τίτλο: « Ανάπτυξη της Κριτικής Σκέψης και εκπαίδευση» – Τελετή Βράβευσης εκπαιδευτικών

Σας ενημερώνουμε ότι   η  Διεύθυνση  Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  Σερρών δια της Υπευθύνου Σχολικών Δραστηριοτήτων  και  του  Σχολικού Συμβούλου Φυσικής Αγωγής  της  Δ.Ε Σερρών,  στο πλαίσιο των Σχολικών Δραστηριοτήτων,  θα πραγματοποιήσει Ημερίδα Αγωγής Υγείας με τίτλο:

« Ανάπτυξη της Κριτικής Σκέψης και Εκπαίδευση».

Σκοπός  είναι η  συνειδητοποίηση της  αξίας της  κριτικής σκέψης  και η υποστήριξη των εκπαιδευτικών με νέες εκπαιδευτικές  τεχνικές με απώτερο στόχο να μεταδώσουν στους μαθητές  τους    ικανότητες/δεξιότητες που  χρειάζονται για την ανάπτυξη της κριτικής και δημιουργικής σκέψης.

Εισηγητής : Δρ.  Άγγελος Ροδαφηνός, Ψυχολόγος.

Η Ημερίδα απευθύνεται στους  Διευθυντές και τους Εκπαιδευτικούς των σχολείων  της Δ.Δ.Ε  Σερρών και υποστηρίζεται από το Επιμελητήριο Σερρών.

Ημερομηνία διεξαγωγής της  Ημερίδας :  Τετάρτη, 20 Ιουνίου   2018 και ώρα 11.00 πμ – 13.00 μμ.

Χώρος διεξαγωγής της ημερίδας: Αίθουσα εκδηλώσεων  «Γ. Χρηστίδης» του Επιμελητηρίου Σερρών.

Δήλωση συμμετοχής  στο  e-mail:  sofiaeft@gmail.com

Παράλληλα  θα πραγματοποιηθεί η Βράβευση  από την  UNESCO  Σερρών, των  σχολείων και των Εκπαιδευτικών  που  υλοποίησαν  προγράμματα   Αγωγής Υγείας , Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης και Πολιτιστικών Θεμάτων και παρουσίασαν στην Κεντρική σκηνή του ΔΗΠΕΘΕ Σερρών.

Παρακαλούμε τους Διευθυντές των σχολικών μονάδων να ενημερώσουν σχετικά  τους εκπαιδευτικούς  του σχολείου τους, για   να δηλώσουν συμμετοχή  στην ημερίδα, έως  18-06-2018.