Συμμετοχή των Σχολείων της Δ.Ε Σερρών στην Έκθεση προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων ( ΠΕ, ΑΥ, ΠΘ)

Σας γνωρίζουμε ότι  το Γρ. Σχολικών Δραστηριοτήτων της Διεύθυνσης Δ/θμιας Εκπ/σης Σερρών στο πλαίσιο υλοποίησης  δράσεων για τη διάδοση και διάχυση των αποτελεσμάτων των προγραμμάτων Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης , Αγωγής υγείας και Πολιτιστικών Θεμάτων και της εβδομάδας Θεατρικής Άνοιξης θα πραγματοποιήσει έκθεση και παρουσίαση των προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων.

Η  Έκθεση  θα πραγματοποιηθεί στο φουαγιέ του ΔΗΠΕΘΕ από 29-4- 2018 έως και 4-5-2018 ( εβδομάδα της Θεατρικής Άνοιξης) για τους εκπαιδευτικούς που έχουν υλοποιήσει  πρόγραμμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, Αγωγής υγείας και Πολιτιστικών Θεμάτων, το υλικό τους  μπορεί να είναι Χαρτόνια ( 2-3 ), τρίπτυχα, φωτογραφίες, πανό, αφίσες, κλπ.

Παράλληλα στις 3-5-2018 ( 9.00 -12.30) θα γίνει παρουσίαση των προγραμμάτων από τους ίδιους τους μαθητές (15’-20’) στην Κεντρική Σκηνή του ΔΗΠΕΘΕ.

Παρακαλούμε τους Διευθυντές των σχολικών μονάδων να ενημερώσουν σχετικά τους συντονιστές των προγραμμάτων οι οποίοι μπορούν να δηλώσουν τη συμμετοχή τους, στο Γραφ. Σχολικών Δραστηριοτήτων με e- mail  sofiaeft@gmail.com ή τηλεφωνικά στο 2321052899 /6974757894 μέχρι 30 Μαρτίου 2018 προκειμένου να βγει το τελικό πρόγραμμα.

Στους συμμετέχοντες θα δοθεί βεβαίωση συμμετοχής.