Πρόσκληση συμμετοχής στο Βιωματικό σεμινάριο Αγωγής Υγείας για τους άξονες της θεματικής εβδομάδας

Σας ενημερώνουμε ότι το Γρ. Σχολικών Δραστηριοτήτων της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών στο πλαίσιο της Αγωγής Υγείας και της υποστήριξης των εκπαιδευτικών για τη θεματική εβδομάδα σε συνεργασία με το Κέντρο Πρόληψης Σερρών «ΟΑΣΙΣ» θα πραγματοποιήσει βιωματικό σεμινάριο Αγωγής Υγείας.

Το σεμινάριο απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς των Γυμνασίων της Δ.Ε Σερρών και αφορά στους θεματικούς άξονες : Εξαρτήσεις – Κυκλοφοριακή Αγωγή – Διατροφή

Σκοπός του σεμιναρίου είναι :

Η υποστήριξη των εκπαιδευτικών με νέες διδακτικές τεχνικές μέσα από συγκεκριμένες δραστηριότητες και εκπαιδευτικά υλικά για τη θεματική εβδομάδα.

Ημερομηνία διεξαγωγής του σεμιναρίου: Δευτέρα 26 Φεβρουαρίου 2018 και ώρα 11.00-13.30 στο χώρο του 1ου Γυμνασίου Σερρών και μπορούν να συμμετέχουν 1-2 εκπαιδευτικοί από κάθε Γυμνάσιο.

Παρακαλούμε τους Διευθυντές των σχολικών μονάδων να ενημερώσουν σχετικά τους εκπαιδευτικούς του σχολείου τους και να δηλώσουν συμμετοχή το συντομότερο δυνατόν στο sofiaeft@gmail.com

ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ