Βιωματικό εργαστήριο Αγωγής Υγείας για τους μαθητές των ομάδων Αγωγής Υγείας με θέμα: «Διαφορετικότητα – OTHERNESS»

Η Διεύθυνση  Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών – Γρ. Σχολικών δραστηριοτήτων   θα  πραγματοποιήσει, στο πλαίσιο των Δράσεων του Γρ. Σχολικών Δραστηριοτήτων,  Βιωματικό εργαστήριο Αγωγής Υγείας  για τους μαθητές των ομάδων Αγωγής Υγείας του  1ου Γυμνασίου Σερρών , Γυμνασίου Νιγρίτας και του Γυμνασίου Σκοτούσσας Σερρών  με θέμα τη «Διαφορετικότητα – OTHERNESS»

Βιωματικό εργαστήριο Αγωγής Υγείας  θα πραγματοποιηθεί σε συνεργασία με το Γρ. Αγωγής Υγείας της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτ. Θεσσαλονίκης , στο Ξενοδοχείο ΕΡΩΔΙΟΣ – Λιθότοπος Σερρών.

Ημερομηνία διεξαγωγής του βιωματικού εργαστηρίου: 09 Μαρτίου 2017, μέρα Πέμπτη  ( 9.00 π.μ έως 13.00μ.μ)

Χώρος  διεξαγωγής του βιωματικού σεμιναρίου: Ξενοδοχείο ΕΡΩΔΙΟΣ – Λιθότοπος Σερρών