Σας  ενημερώσουμε ότι μετά από πρωτοβουλία του Γυμνασίου- ΓΕΛ  Κ. Ποροΐων και σε συνεργασία  με το Γρ. Σχολικών Δραστηριοτήτων της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών και του  ΚΠΕ  Κ. Ποροΐων  θα πραγματοποιηθεί ,στο πλαίσιο των Σχολικών Δραστηριοτήτων ,   επιμορφωτική Ημερίδα με θέμα: «Ο ρόλος των εκπαιδευτικών και της οικογένειας στη δημιουργία ενός υγιούς σχολικού κλίματος», για τους εκπαιδευτικούς και γονείς των σχολείων του Δήμου Σιντικής.

Κεντρικός ομιλητής στην Ημερίδα θα είναι ο κ. Μόσχος Γεώργιος, Βοηθός Συνήγορος του Πολίτη για τα Δικαιώματα του Παιδιού.

Την  επιμορφωτική Ημερίδα  καλούνται να παρακολουθήσουν 0ι εκπαιδευτικοί των σχολικών μονάδων της Δ.Ε Σερρών (Γυμν. Κ. Ποροΐων, ΓΕΛ Κ. Ποροΐων,   Γυμν. Λιβαδιάς ,Γυμν. Αχλαδοχωρίου, ΕΠΑΛ Ροδόπολης, Γυμν. Σιδηροκάστρου, ΓΕΛ Σιδ/στρου  και ΕΠΑΛ Σιδηροκάστρου) ,  στις 20 Μαρτίου 2015, ημέρα Παρασκευή, και ώρες από 13.00 μμ έως 14.00μμ, στο αμφιθέατρο του ΓΕΛ  Κ. Ποροϊων.