Διήμερο σεμινάριο-φεστιβάλ του Κ.Π.Ε. Νάουσας σε συνεργασία με το Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο

Σας διαβιβάζουμε  το με αρ. πρωτ.3332 /19/ 1/2015, έγγραφο του  ΚΠΕ Νάουσας,   που αφορά τη διοργάνωση διήμερου σεμιναρίου/φεστιβάλ στις 25,26/4/2015  σε συνεργασία με το Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο με θέμα την  Υδροκίνηση , στo πλαίσιο λειτουργίας του Εθνικού Δικτύου Σχολείων «Βιομηχανική Κληρονομιά: Αξίες από το παρελθόν, παρακαταθήκη για το μέλλον?».

Το ΚΠΕ Νάουσας θα καλύψει τα :α) Έξοδα διατροφής  β) Έξοδα διαμονής  γ) Έξοδα μετακίνησης από και προς το πεδίο.

Οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί θα πρέπει να στείλουν αίτηση συμμετοχής (συν.1), στην Υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων  της ΔΕ Σερρών, κ. Σοφία Ευθυμιάδου.

Σε όσους παρακολουθήσουν το σεμινάριο θα δοθεί βεβαίωση συμμετοχής.

Το αναλυτικό  πρόγραμμα του σεμιναρίου θα αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του ΚΠΕ Νάουσας www.kpenaousas.gr  καθώς και στην ιστοσελίδα του δικτύου www.viokliron.gr

Παρακαλούμε τους Διευθυντές των σχολικών μονάδων να ενημερώσουν σχετικά το Σύλλογο διδασκόντων του σχολείου τους.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ-ΦΕΣΤΙΒ ΑΛ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗΣ

ΑΙΤΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ