Εκπαιδευτική ενότητα εξ? αποστάσεως, για την οδική ασφάλεια από το Ινστιτούτο Οδικής Ασφάλειας (Ι.Ο.ΑΣ.) «Πάνος Μυλωνάς»

Το Ινστιτούτο Οδικής Ασφάλειας (Ι.Ο.ΑΣ.) «Πάνος Μυλωνάς» με την ευγενική υποστήριξη της MICROSOFT ΕΛΛΑΣ και στο πλαίσιο της Πανελλαδικής Εβδομάδας οδικής ασφάλειας (16 ? 23 Μαρτίου):

Προσκαλεί στις 18 Μαρτίου και ώρες 11:00? ? 12:00? τους μαθητές της Α? Λυκείου του σχολείου σας, σε μια πρωτοποριακή εκπαιδευτική ενότητα εξ? αποστάσεως, για την οδική ασφάλεια

Το ενημερωτικό πρόγραμμα θα υλοποιηθεί από εξειδικευμένους συνεργάτες του Ινστιτούτου και θα αποτελείται από:

·        Παρουσίαση Power-Point για τα σημαντικότερα αίτια εμπλοκής των νέων στα τροχαία και για την πρόληψη αυτών

·        Ειδικών video που απευθύνονται σε νέους

·        Ειδικά online ερωτηματολόγια και έρευνες που θα απευθύνονται εκείνη την ώρα σε όλους τους μαθητές από όλα τα σχολεία της Ελλάδας που θα παρακολουθούν το πρόγραμμα.

Για δήλωση συμμετοχής και περαιτέρω πληροφορίες, παρακαλούμε επικοινωνήστε με το Ινστιτούτο στο τηλέφωνο (+30 210 8620150, κ.Ιωάννα Τζόβολου).

Παρακάτω θα βρείτε το σύνδεσμο για το online meeting. Προσοχή χρειάζεται να εγκαταστήσετε κάποιο λογισμικό δωρεάν οπότε ας έχετε σχεδιάσει κάποιο χρόνο προετοιμασίας πριν την συνάντηση.

………………………………………………………………………………………………………………………..

Join Lync Meeting

Οδηγίες Εισόδου στο Live Online Meeting

Για να εισέλθετε στο Live Meeting θα πρέπει να έχετε εγκατεστημένο στον υπολογιστή σας το Lync Attendee.

Βήμα 1ο : Κάνετε κλικ στο  παρακάτω σύνδεσμο ?Join online meeting?.

Βήμα 2ο : Ανοίγει στον web browser σας μία σελίδα με δύο επιλογές. Επιλέγετε την εγκατάσταση του Lync Atendee και μετά την εγκατάσταση του κάνετε κλικ ξανά στον σύνδεσμο ?Join online meeting?.

Βήμα 3ο : Αυτομάτως ανοίγει το πρόγραμμα Lync Atendee και σας εμφανίζονται δύο επιλογές. Διαλέγετε join as guest και πληκτρολογείτε το όνομά σας.

Έχετε εισέλθει στο meeting με επιτυχία.

Πριν την συνάντηση : βεβαιωθείτε  ότι έχετε ενεργοποιημένο τον ήχο και το μικρόφωνο του υπολογιστή σας.

ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΌΣ ΤΡΟΠΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ

Μπορείτε να συνδεθείτε και τηλεφωνικώς ( χρέωση αστική ) στον παρακάτω αριθμό +302111206450 και να ακολουθήσετε τα βήματα που σας ζητώνται στο τηλέφωνο δίνοντας και τον παρακάτω κωδικό participant code όταν σας ζητηθεί.

Join by phone

+302111206450 (Greece, Athens)