Πρόσκληση εκπαιδευτικών σε βιωματικό εργαστήριο Αγωγής Υγείας για την υποστήριξη υλοποίησης προγραμμάτων Αγωγής Υγείας

Σας ενημερώνουμε ότι  η Δ/νση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  Σερρών  δια της Υπευθύνου Σχολικών Δραστηριοτήτων, θα πραγματοποιήσει βιωματικό εργαστήριο Αγωγής Υγείας  με  τίτλο :

«Προσεγγίζοντας  την Αγωγή Υγείας στο σχολείο: Μεθοδολογία, εκπαιδευτικό υλικό, εκπαιδευτικές επισκέψεις, Δίκτυα, φορείς στήριξης των προγραμμάτων».

Το εργαστήριο θα πραγματοποιηθεί,  σε συνεργασία με το Κέντρο Πρόληψης Σερρών «ΟΑΣΙΣ», με στόχο  την υποστήριξη των εκπαιδευτικών  (Μεθοδολογία, εκπαιδευτικό υλικό, Δίκτυα κλπ) και καλούνται να  το παρακολουθήσουν  όλοι οι εκπαιδευτικοί από κάθε σχολική μονάδα, οι οποίοι έχουν αναλάβει προγράμματα  Αγωγής Υγείας τη φετινή σχολική χρονιά 2018-19.

Ημερομηνία Διεξαγωγής: Παρασκευή, 22 Φεβρουαρίου 2019  και ώρα 12.15 μ.μ. έως 14.15 μ.μ. στην αίθουσα εκδηλώσεων του 1ου Γυμνασίου Σερρών.