Προγραμματισμός επισκέψεων των μαθητών Δ/θμιας Εκπ/σης στο «6ο ECO FESTIVAL ΔΗΜΟΥ ΣΕΡΡΩΝ», 22-25 ΜΑΪΟΥ 2017

Σας ενημερώνουμε ότι και τη φετινή σχολική χρονιά το Γρ. Σχολικών Δραστηριοτήτων της ΔΕ Σερρών θα συμμετάσχει στο ECO FESTIVAL, το οποίο θα πραγματοποιηθεί στις 23, 24 και 25 Μαΐου 2017.

Στο πλαίσιο της διοργάνωσης του ECO FESTIVAL, θα υλοποιηθεί ένα διαδραστικό workshop για 240 μαθητές της Δ/θμιας Εκπ/σης ( ανεξάρτητα αν υλοποιούν πρόγραμμα)  με θέμα: ?ΤΕΧΝΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ? με συντονιστή τον κ. Παπαγιάννη Θεόδωρο, Γλύπτη και Ομότιμο Καθηγητή Ανωτάτης Σχολής Καλών Τεχνών και την ομάδα του.

Επίσης, όσα σχολεία υλοποιούν πρόγραμμα ΠΕ και επιθυμούν να συμμετάσχουν στο ECO FESTIVAL με διαδραστικό τρόπο στους επισκέπτες μαθητές, θα πρέπει να το δηλώσουν άμεσα ώστε να ενσωματωθεί στο σύνολο των δράσεων του ECO FESTIVAL.

Παρακαλούμε τους Διευθυντές των σχολικών μονάδων που επιθυμούν οι μαθητές τους να συμμετέχουν στο workshop με θέμα: ?ΤΕΧΝΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ? να δηλώσουν συμμετοχή μέχρι 17 Φεβρουαρίου 2017 στο e-mail: sofiaeft@gmail.com