ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΣΕ ΒΙΩΜΑΤΙΚΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΣΕ ΒΙΩΜΑΤΙΚΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ  ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ (Αγωγής Υγείας, Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης και Πολιτιστικών θεμάτων). Δίδεται άδεια.

Σας ενημερώνουμε ότι  η  Διεύθυνση  Δ/θμιας  Εκπ/σης Σερρών δια της Υπευθύνου  Σχολικών Δραστηριοτήτων (Αγωγής Υγείας Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης και Πολιτιστικών θεμάτων)  θα πραγματοποιήσει  βιωματικό σεμινάριο Σχολικών δραστηριοτήτων   με θέμα «Εισαγωγή στη βιωματική μάθηση», που αφορά:

1. το σχεδιασμό και υλοποίηση Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων (Αγωγής Υγείας, Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, Πολιτιστικών Θεμάτων).
  2. την εισαγωγή στη βιωματική μάθηση (μέθοδοι -τεχνικές ?παιχνίδια ρόλων κλπ)

Εισηγητές : Σοφία Ευθυμιάδου, Υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων της Δ.Δ.Ε Σερρών

Καλλισθένη Δεμερτζή, Ψυχολόγος του Κέντρου Πρόληψης Σερρών.

Τη συνάντηση αυτή καλούνται να παρακολουθήσουν :

Εκπαιδευτικοί  του 2ΟΥ ΕΠΑΛ Σερρών, στις  15 Νοεμβρίου   2016 και ώρα 12.00πμ -14.30μμ, στην αίθουσα προβολών του 2ου ΕΠΑΛ και όσοι εκπαιδευτικοί έχουν αναλάβει την Αγωγή Υγείας στα ΕΠΑΛ.