2ήμερο Βιωματικό Σεμινάριο με θέμα: Υγιείς Διαπροσωπικές σχέσεις ως ασπίδα Πρόληψης των εξαρτήσεων

2ήμερο  Βιωματικό  Σεμινάριο  για τους  εκπαιδευτικούς των σχολικών Μονάδων της Δ.Ε Σερρών με θέμα:

«Υγιείς Διαπροσωπικές σχέσεις ως ασπίδα Πρόληψης των εξαρτήσεων »

Σας ενημερώνουμε ότι  το Γρ.  Σχολικών Δραστηριοτήτων  της Διεύθυνσης  Δευτεροβάθμιας  Εκπαίδευσης Σερρών, θα πραγματοποιήσει στο πλαίσιο της Αγωγής Υγείας,   Βιωματικό σεμινάριο  με θέμα: «Υγιείς Διαπροσωπικές σχέσεις ως ασπίδα Πρόληψης των εξαρτήσεων» σε συνεργασία με το Κέντρο Πρόληψης Σερρών «ΟΑΣΙΣ» στις 9  & 10 Φεβρουαρίου 2016  και ώρα από 16.30 μ.μ έως  19.30 μ.μ , στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του 1ου Γυμνασίου Σερρών.

Το σεμινάριο απευθύνεται στους   εκπαιδευτικούς των σχολικών Μονάδων της Δ.Ε Σερρών που υλοποιούν προγράμματα Σχολικών Δραστηριοτήτων και στόχο έχει :

– Τη βελτίωση της επικοινωνίας και της έκφρασης συναισθημάτων μεταξύ εκπαιδευτικών – μαθητών και μαθητών μεταξύ τους.

Την  Πρόληψη των εξαρτήσεων μέσω των καλών διαπροσωπικών  σχέσεων.

Παρακαλούμε τους Διευθυντές των σχολικών μονάδων να  ενημερώσουν σχετικά τους εκπαιδευτικούς του σχολείου τους.

Δήλωση   συμμετοχής ηλεκτρονικά,  στην Υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων της Δ.Δ.Ε Σερρών, κ. Σοφία Ευθυμιάδου, στο e-mail : sofiaeft@gmail.com  μέχρι  τη Δευτέρα, 08-02-2016

ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΔΙΑΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ