Πρόσκληση συμμετοχής στα Εθνικά Θεματικά Δίκτυα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης του ΚΠΕ ΕΔΕΣΣΑΣ

Σας διαβιβάζουμε  τα με αρ. πρωτ. 110/08-11-2015 και   111/08 /11/2015 ,έγγραφα  του  Κ.Π.Ε. Έδεσσας σχετικά  με τη συμμετοχή των σχολικών μονάδων στα Εθνικά Θεματικά Δίκτυα Π Ε με τίτλους:

1.Απορρίμματα: Τα χρήσιμα? «άχρηστα» και 2. «Νερό και Βιώσιμη Ανάπτυξη» κατά τη φετινή σχολική χρονιά 2015-16

Τα σχολεία που προτίθενται  να συμμετάσχουν ή να ανανεώσουν τη συμμετοχή τους στο Δίκτυο θα συμπληρώσουν  την αίτηση που ακολουθεί και θα την υποβάλλουν μέχρι  10-12-2015, στο ΚΠΕ Έδεσσας και στην Υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων της Δ.Ε Σερρών.

Στη διάρκεια της συμμετοχής τους στα Εθνικά Δίκτυα Π.Ε. οι συντονιστές εκπαιδευτικοί των σχολείων του Δικτύου θα τύχουν υποστήριξης στην υλοποίηση των προγραμμάτων τους, είτε με παρακολούθηση θεματικών σεμιναρίων, στα οποία και θα επιλεγούν κατά προτεραιότητα σε σχέση με αιτούντες εκπαιδευτικούς μη μέλη, είτε με την αποστολή σε αυτούς  κατάλληλου έντυπου ή ψηφιακού εκπαιδευτικού υλικού, είτε ακόμη με τη συνεχή ενημέρωσή τους μέσα από τον ιστοχώρο ( http://kpe-edess.pel.sch.gr ).

KPE EDASSAS

Prosklisi Diktyou aporrimmata_2015