Online Χρήστες

Έχουμε 1 επισκέπτης συνδεδεμένους
Home Νέα Σύνδεση ADSL
Σφάλμα
  • Σφάλμα κατά τη φόρτωση δεδομένων ροής.
Νέα Σύνδεση ADSL

Το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο προσφέρει συνδέσεις ADSL σε όλες τις σχολικές και διοικητικές μονάδες της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Επαίδευσης. Οι συνδέσεις που παρέχονται αφορούν σε:

• Αναβάθμιση των ISDN/PSTN συνδέσεων του Πανελληνίου Σχολικού Δικτύου
  • Αντικατάσταση των 2Μbps μισθωμένων κυκλωμάτων των διοικητικών μονάδων
  • Νέες συνδέσεις σε νέες σχολικές ή διοικητικές μονάδες

Οι συνδέσεις ADSL δίνουν στα σχολεία τη δυνατότητα να αξιοποιήσουν πλήρως τις προηγμένες υπηρεσίες του ΠΣΔ και του Διαδικτύου γενικότερα, εξαιτίας της μόνιμης πρόσβασης και της υψηλής ταχύτητας που παρέχουν.

Απαραίτητη προϋπόθεση η διαθεσιμότητα ADSL στην περιοχή. Έλεγχος διαθεσιμότητας ADSL: http://oteshop.ote.gr/storefront/adsl.ep

Για την απόκτηση ή την αναβάθμιση μίας σύνδεσης ADSL, oι διοικητικές και σχολικές μονάδες μπορούν να υποβάλλουν το αίτημα τους είτε ηλεκτρονικά (Ηλεκτρονική υποβολή αιτήματος) είτε με αποστολή του εντύπου αίτησης. Συγκεκριμένα:

1. Ηλεκτρονική υποβολή αίτησης
  2. Εναλλακτικά, υπάρχει το έντυπο αίτησης, το οποίο υποβάλλεται:

Υποστήριξη Σχολείων

Δίκτυο & Υπηρεσίες ΠΣΔ

e-School

Rss Τεχνικής Στήριξης

Έρευνα

Θα παρακολουθούσατε σεμινάρια σχετικά με το Λ.Σ. Linux;

Με την υποστήριξη του Joomla!. Designed by: free joomla 1.5 themes  Valid XHTML and CSS.